Srpen 2008

Pouliční otravové

22. srpna 2008 v 13:02 | Denzie
Potkávám je skoro na každém kroku. Protože se pohybuji hodně v centru města, otravují mě ráno když jdu do práce, otravují , když jdu na oběd a otravují i večer , když jdu z práce. Většinou se jedná o pouliční prodejce, kteří nabízejí služby mobilních operátorů nebo slečny , které vybírají peníze na "dobročinné účely".
Co se týká prodejců, jsem na ně už alergická. Ze začátku, když jsem měla dobrou náladu, jsem jim na otázky typu: "Dobrý den slečno, už Vám bylo 18?" řekla že "už třikrát", jestli jsem z Prahy a jestli mám ráda přírodu jsem odvětila "samozřejmě" :-) Teď už se buď vůbec nezastavím, nebo je rovnou posílám do oněch míst. Vypadá to , že mají hroší kůži, jinak by to snad ani nemohli dělat. Nesnáším , když spěchám domů a do cesty mi skočí mladík s nesmyslnou otázkou a jde se mnou tak dlouho, dokud ho sprostě neodbydu.
Co se týká slečen, které nabízejí různé předměty ke koupi s tím, že přispívám na dobrou věc - pochybuji, kdybych se slečny zeptala, čeho se konkrétně projekt Dětství bez úrazu týká a kam peníze odcházejí, že by mi dala smysluplnou odpověď. Takže dělám , že je neslyším, kdybych měla přispívat každému , kdo mě osloví, nevydělávala bych na nic jiného. A poznámky typu: "ááá, slečna je asi hluchá", mě už nechávají chladnou.
Takže vzkazuji všem mobilním operátorům a dalším, kteří se takto prezentují - toto opravdu není nejlepší způsob propagace služeb , vážení :o)

Krámek pro zvířátka

21. srpna 2008 v 19:05 | Denzie
Tak jsem dnes zašla do obchodu, abych nakrmila tu havěť co mám doma (mám na mysli zvířátka, samozřejmě). To, že existují všelijaké pamlsky pro psy už asi nikoho nepřekvapí. Ale že existuje něco jako " pampeliškové tyčinky s banánovými chipsy" pro křečky, to jsem tedy vážně netušila :o))))

Konec prázdnin

19. srpna 2008 v 17:08 | Denzie
Tak už se mi brzo vrátí dítko z prázdnin. Bylo dlouho pryč, tak se na něj samozřejmě těším. Jelikož tatínek nebyl úplně ideální, bydlíme s mým přítelem. Vím, že se nějak extra v lásce nemají, spíš jsou si tak nějak lhostejní, ale když vám dlouholetý přítel řekne, že by to dítě mohlo zůstat na prázdninách klidně další 2 roky, protože je bez něj doma větší pohoda zrovna ve chvíli, když básníte o tom jak se na něj těšíte.....páni, to docela zabolí :-(

Nákup

18. srpna 2008 v 12:31 | Denzie
Pracuji poblíž jednoho nejmenovaného obchodu s potravinami a tak si tam zajdu občas něco v polední pauze koupit. Dnes jsem dostala opravdu velkou chuť na druh housek zvaný raženka. Jdu k místu kde tyto housky mají a vidím jednoho staršího pána, jak se v nich přehrabuje. Chvíli tam stojím a koukám na něj - pán si vzal do ruky (bez sáčku) jednu housku, kouknul na ni a pak ji odhodil zpět do bedny s houskami (asi se mu nelíbila)...vzal druhou a udělal totéž (asi byla moc slaná) atd, až jich tam takto odhodil asi 5. Myslela jsem si , že když tam budu chvíli stát a koukat na něj, třeba mu dojde , že dělá něco špatně. Pak jsem to vzdala a jelikož jsem nedávno četla v novinách výstrahu před šířící se epidemií žloutenky v Praze, zklamaně odcházím a kupuji si jiné pečivo. A to jsem na houstičku měla takovou chuť :-(

Léto končí

17. srpna 2008 v 18:58 | Denzie
Už zase cítím ve vzduchu tu zvláštní vůni podzimu. Listí, déšť, chlad a vlhko. A pocit, že končí nejkrásnější období roku a že zase budu muset přečkat deštivý podzim a studenou zimu, období depresí a balení se do hromad oblečení, abych se zas po cca 8.měsících mohla radovat ze slunečních paprsků...snad to rychle uteče, jaro a léto miluju :-)