Září 2009

Taking Chance

2. září 2009 v 20:30 | Denzie |  Moje filmy
..... je název velmi zajímavého filmu. Po dlouhé době zase můžu říct že jsem viděla film, který opravdu stojí za to, jak po stránce herecké, tak po myšlenkové. Je sice trochu depresivní, ale kvalitou to vynahradí.
Celý film je o poslední cestě mrtvého vojáka z místa , kde byl zabit , až domů k rodině. Pojednává o tom co vše je s cestou spojeno a co by člověka ani nenapadlo, že je třeba udělat a připravit (umytí těla, ušití nové uniformy, očištění osobních věcí atd..) - je to opravdu zajímavý příběh natočený podle skutečné události a já ho můžu jen doporučit. U mě získal ***** z 5 :o)


http://www.csfd.cz/film/230584-taking-chance/


Absolutní TMA

2. září 2009 v 12:52 | Denzie
Už jste se někdy ocitli v absolutní tmě?

Občas jezdívám vlakem tunelem , který vede k Hlavnímu nádraží v Praze. Nedávno se mi stalo, že ve vlaku nesvítilo osvětlení a když jsme projížděli tunelem, ocitla jsem se v absolutní, 100% tmě. Je to taková tma, že nevidíte ani na 1 cm před sebe, absolutní černota. A i přesto se člověk snaží zaostřit zrak na cokoli v tom černu, takže mě po chvíli začaly docela dost bolet oči. Tak jsem si pomyslela, jak se asi musí cítit člověk, který úplně oslepne. A můžu říct, že je to velice nepříjemný, až hrůzu nahánějící pocit. Doufám že příště ve vlaku budou svítit......